Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • 1948 - Родена е членката на Fleetwood Mac и соло изведувачка, Stevie Nicks.
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје