Топ Листи


Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • 1977 - Од рак умира Billy Powell, пејач со The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • 1996 - Пожар во домот на Eric Clapton причинува штета од 1,5 милион долари. Кога пристигнале пожарникарите, Clapton се борел со пламенот за да ја спаси својата колекција гитари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје