Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 1989 - USA No1 Madonna “Like A Prayer” 3 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје