Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 2001 - UK No1 Destiny’s Child “Survivor” 1 w.
  • 1950 - роден е Peter Frampton. Албумот “Frampton Comes Alive!” снимен во живо во 1976 е еден од најпродаваните такви воопшто.
  • 1951 - роден е Paul Carrack, вокалист на Ace, Squeeze и Mike & the Mechanics.
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје