Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 1951 - роден е Ace Frehley (Paul Frehley) гитарист во Kiss.
  • 1969 - John Lennon си го менува средното име од Winston во Ono.
  • 1978 - John Belushi и Dan Aykroyd го имаат првиот настап како Blues Brothers во шоуто "Saturday Night Live".
  • 1989 - USA No1 Madonna “Like A Prayer” 3 w.
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје