Parov Stelar - My Man


Музички времеплов
  • 1976 - "Disco Lady" на Johnnie Taylor станува прв сингл воопшто што во САД се продава во над 2 милиони копии.
  • 1951 - роден е Paul Carrack, вокалист на Ace, Squeeze и Mike & the Mechanics.
  • 1998 - се распаѓаат Faith No More.
  • 2001 - UK No1 Destiny’s Child “Survivor” 1 w.
  • 1950 - роден е Peter Frampton. Албумот “Frampton Comes Alive!” снимен во живо во 1976 е еден од најпродаваните такви воопшто.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје