Плеј листа 16.06.2019


Wonders
Klingande
61
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
42
Lost Frequencies
Like I Love You
7
Thank U Next
Ariana Grande
6
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
9
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
14
Without Me
Halsey
12
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
2
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
53
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
19
Музички времеплов
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 2002 - UK No.1 Elvis Presley 'A Little Less Conversation'
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје