Топ 10 @ 10 20.05.2019


1
Ryo
Joris Voorn
3 | 1 Недели во листата
8
2
Black Bird (Original Mix)
Dennis Cruz, Ian Ludvig
6 | 2 Недели во листата
4
3
In Her Eyes (Purple Disco Machine Edit)
Ilija Rudman feat. Andre Espeut
2 | 3 Недели во листата
4
4
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
1 | 1 Недели во листата
6
5
Sirius
Frankey & Sandrino
2 | 2 Недели во листата
3
6
Volga (Extended Mix)
M.O.S. & Bona Fide
| 1 Недели во листата
1
7
Unreal (Original Mix)
Younes B
2 | 3 Недели во листата
1
8
The Delta (Original Mix)
Oliver Dollar, Matthew K feat. Daddy Hemingway
2 | 3 Недели во листата
1
9
Mandancer (Original Mix)
Facundo Mohrr
1 | 3 Недели во листата
2
10
Serenade (radio_edit)
Tom Demac
4 | 3 Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1942 - Роден е Edward Levert од The O'Jays (1973 US No.1 & UK No.9 'Love Train').
  • 1967 - Во Калифорнија се одржува фестивалот 'Summer of Love' од кој приходите одат во добротворни цели. Сите што свират, од The Who до Jimi Hendrix и Janis Joplin, се согласуваат да настапат бесплатно.
  • 1980 - Во Чикаго се одржува премиера на филмот Blues Brothers со John Belushi и Dan Aykroyd во главните улоги.
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1971 - Роден е раперот Tupac Amaru Shakur. (1996 USА No.1 'How Do U Want It / California Love', 1996 UK No. 6 'California Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје