Галерии

Музички времеплов
  • 2004 - Rick James пронајден е мртов во неговиот дом во Лос Анџелес.
  • 1958 - Роден е Randy Debarge, односно само Debarge (1985 UK No.4 'Rhythm Of The Night').
  • 1988 - Appetite For Destruction', деби албумот на Guns N' Roses, по 57 недели престој на американската албумска листа, се искачува на првото место. Се продава во над 5 милиони копии.
  • 2000 - UK No.1 Robbie Williams 'Rock DJ'.
  • 2001 - Whitney Houston влегува на листата на најплатени музичари во светот по потпишувањето нов договор со Arista records, вреден 100 милиони долари.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје