Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 2000 - По неколку кавги со брат му Liam, Noel Gallagher ги напушта Oasis за време на европската турнеја. За преостанатите концерти заменет е со гитаристот Matt Deighton.
  • 1967 - Роден е Junior Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1953 - Роден е Rick Fenn од 10CC (1975 UK No.1 & US No.2 'I'm Not In Love', плус уште 10 други британски топ 40 хитови, меѓу кои и два бр.1).
  • 1999 - UK No.1 Shanks & Bigfoot 'Sweet Like Chocolate'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје