The Revivalists - Wish I Knew You


Музички времеплов
  • 1983 - UЅА No.1 Patti Austin & James Ingram 'Baby Come To Me'
  • 1977 - 20 Golden Greats' на Shadows започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 2000 - UЅА No.1 Savage Garden 'I Knew I Loved You'
  • 1996 - На британска ТВ прикажана е снимка со Bjork како пристигнува на аеродром во Тајланд и напаѓа новинарка, така што ја турка на земја и и ја удира главата. Bjork подоцна ќе се извини.
  • 1924 - Роден е актерот и пејач Lee Marvin (UK 1970 UK No.1 ‘Wand’rin Star’)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје