Avicii feat. Rita Ora - Lonely Together


Музички времеплов
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 2000 - UЅА No.1 Savage Garden 'I Knew I Loved You'
  • 1977 - UЅА No.1 Earth Band 'Blinded By The Light'
  • 1924 - Роден е актерот и пејач Lee Marvin (UK 1970 UK No.1 ‘Wand’rin Star’)
  • 1972 - UЅА No.1 Harry Nilsson 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје