Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1979 - Elton John станува прва западна ѕвезда што оди на турнеја во Русија.
  • 1963 - Роден е Tim Lever од Dead Or Alive (1985 UK No.1 'You Spin Me Round (Like A Record').
  • 1955 - Роден е Stan Lynch, тапанист во бендот на Tom Petty, Heartbreakers.
  • 1977 - US No.1 Stevie Wonder 'Sir Duke' (песна посветена на Duke Ellington)
  • 1985 - Родена е Mutya Buena од Sugababes.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје