Klingande - Wonders


Музички времеплов
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1973 - UK No.1 Suzi Quatro 'Can The Can'
  • 1984 - UK No.1 Frankie Goes To Hollywood 'Two Tribes'
  • 1958 - Роден е Patrick Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје