Benny Blanco and Calvin Harris - I Found You


Музички времеплов
  • 1990 - USА No.1 Roxette 'It Must Have Been Love'
  • 1994 - Со концертот во Франција, Oasis го имаат првиот настап надвор од В.Британија.
  • 1970 - UK No.1 Mungo Jerry 'In The Summertime' (најпродаван сингл за 1970 година и хит во уште 26 земји).
  • 1982 - Умира гитаристот на Pretenders, James Honeyman-Scott откако претходно му беше констатирана зависност од кокаин и хероин.
  • 1977 - UK No.1 Kenny Rogers 'Lucille'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје