Плеј листа 22.11.2019


Wonders
Klingande
62
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
11
Thank U Next
Ariana Grande
8
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
12
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
16
Without Me
Halsey
13
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
4
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
54
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
20
Музички времеплов
  • 1975 - USА No.1 KC & the Sunshine Band 'That's The ay (I Like It)'
  • 1990 - Bill Wyman објавува дека завршува неговиот 17-месечен брак со со моделката Mandy Smith.
  • 1997 - Пејачот на INXS, Michael Hutchence, пронајден е мртов во хотелска соба во Сиднеј. Бил сосема гол и најверојатно претходно се обесил со сопствениот ремен.
  • 2004 - Вокалистот на Oasis, Liam Gallagher, добива казна од 50.000 евра зашто се степал во германски хотел. Во тепачката ги губи двата прени заби, поради што групшата ја откажува германската турнеја.
  • 1980 - Abba го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'Super Trouper'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје