Мак Топ 5 10.06.2018


1
Дај некој благослов
FIN Project & Vasko Atanasoski ft. Tena Rak
1 | 3 Недели во листата
138
2
Остави ме да бидам
My Tear
1 | 4 Недели во листата
311
3
Дијамант
ДНК
2 | 2 Недели во листата
33
4
Главен град на тагата
Владо Јаневски
1 | 4 Недели во листата
9
5
Што бараш ти во моја песна
Нокаут и Игор Џамбазов
| 1 Недела во листата
13
Музички времеплов
  • 2004 - По долга борба со ракот, на 75 години умира композиторот Jerry Goldsmith, најпознат по музиката за серијата ‘Ѕвездени патеки’.
  • 1947 - Роден е легендарниот пејач и текстописец Cat Stevens. Во 1977 година ја прифаќа муслиманската религија и си го менува името во Yusef Islam. Се потсетуваме на неговата класика Father And Son.
  • 2003 - Лидерот на Coldplay, Chris Martin е обвинет за напад на фотограф во Австралија, кој сакал да го слика додека сурфал.
  • 1946 - Роден е Barry Whitwam, тапанист во Herman's Hermits. 'I'm Into Something Good'
  • 2002 - Во сообраќајка загинуваат пордуцентот Gus Dudgeon и неговата сопруга Sheila. Dudgeon е најпознат по соработката со Elton John.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје