Хит Парада 14.07.2018


1
I Like It
Cardi B, Bad Bunny & J Balvin
2 | 6 Недели во листата
3
2
Born To Be Yours
Kygo & Imagine Dragons
2 | 4 Недели во листата
3
3
Let Me Live
Major Lazer & Rudimental feat. Anne-Marie & Mr Eazi
2 | 4 Недели во листата
1
4
O Me O My
Son Little & Gavin Moss
2 | 2 Недели во листата
2
5
Phara-Oh
Dole & Kom ft. Anduze vs Narcoticism Mashup
1 | 6 Недели во листата
1
6
Shotgun
George Ezra
2 | 7 Недели во листата
3
7
Everybody Needs a Kiss
Benny Benassi & Sofi Tukker
2 | 2 Недели во листата
1
8
Girls Like You
Marоon 5 feat Cardi B
3 | 6 Недели во листата
0
9
Only You
Cheat Codes & Little Mix
4 | 2 Недели во листата
1
10
Beautiful Life
Rick Astley
3 | 1 Недели во листата
1
11
Best is yet to come
Mathieu Koss & Joan Alasta
4 | 7 Недели во листата
1
12
Us
James Bay & Alicia Keys
5 | 7 Недели во листата
1
13
Ring Ring
Jax Jones feat Mabel & Rich The Kid
3 | 2 Недели во листата
0
14
Move to Miami
Enrique Iglesias feat Pitbul
6 | 9 Недели во листата
0
15
Who Loves The Sun
Nu & Jo Ke
3 | 6 Недели во листата
0
16
Nervous
Shawn Mendes
4 | 1 Недели во листата
0
17
Ocean
Martin Garrix feat. Khalid
4 | 4 Недели во листата
0
18
If you’re over me
Years and Years
9 | 1 Недели во листата
0
19
Anywhere
Sigma
3 | 3 Недели во листата
0
20
Sangria Wine
Pharrell Wiliams & Camila Cabello
5 | 8 Недели во листата
1
21
Familiar
Liam Payne & J Balvin
5 | 12 Недели во листата
0
22
El baño
Enrique Iglesias feat Bad Bunny
5 | 9 Недели во листата
0
23
Nevermind
Dennis Lloyd
5 | 3 Недели во листата
1
24
Don’t Matter To Me
Drake feat. Michael Jackson
5 | 1 Недели во листата
0
25
You Deserve Better
James Arthur
5 | 5 Недели во листата
0
26
Girlfriend
Christine and the Queens feat. Dam-Funk
4 | 3 Недели во листата
0
27
Remind Me To Forget
Kygo feat Miguel
6 | 5 Недели во листата
1
28
Sober
Demi Lovato
4 | 3 Недели во листата
0
29
Solo
Clean Bandit feat Demi Lovato
4 | 8 Недели во листата
3
30
Youngblood
5 Seconds of Summer
3 | 6 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1947 - Роден е легендарниот пејач и текстописец Cat Stevens. Во 1977 година ја прифаќа муслиманската религија и си го менува името во Yusef Islam. Се потсетуваме на неговата класика Father And Son.
  • 2003 - Лидерот на Coldplay, Chris Martin е обвинет за напад на фотограф во Австралија, кој сакал да го слика додека сурфал.
  • 1946 - Роден е Barry Whitwam, тапанист во Herman's Hermits. 'I'm Into Something Good'
  • 1996 - Раперот NAS започнува 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'It Was Written'. If I Ruled The World
  • 2004 - По долга борба со ракот, на 75 години умира композиторот Jerry Goldsmith, најпознат по музиката за серијата ‘Ѕвездени патеки’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје