Најбарани 22.11.2019


1
Љубовта не боли
Славица Ангелова
50
2
Патник
Дупер
13
3
1995 (Original Mix)
&ME
12
4
Повторно замина
Ds Collective
10
5
Memories
Maroon 5
9
6
Dance Monkey
Tones And I
9
7
Don’t Start Now
Dua Lipa
9
8
Don't Leave Me Lonely
Mark Ronson feat. Yebba
7
9
Nice To Meet Ya
Niall Horan
6
10
Underworld (Volen Sentir Remix)
Nacho Varela, Cruz Vittor, Nauel
6
11
Зборови
Дина
5
12
Melodia(Original mix)
DSF
5
13
Lose You to Love Me
Selena Gomez
5
14
Orphans
Coldplay
5
15
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
5
16
We Got Love
Sigala and Ella Henderson
4
17
Не можам без тебе
Мина Блажев
4
18
Temple of Time (Original)
Mark Alow
4
19
The witness
Crazy P
4
20
Yume (Sabb Edit)
Dorian Craft, LVTECE
4
Музички времеплов
  • 1976 - Jerry Lee Lewis уапесен е зашто возел во пијана состојба и направил сообраќајка.
  • 1980 - Abba го добиваат шестиот британски бр.1 албум 'Super Trouper'.
  • 2004 - Вокалистот на Oasis, Liam Gallagher, добива казна од 50.000 евра зашто се степал во германски хотел. Во тепачката ги губи двата прени заби, поради што групшата ја откажува германската турнеја.
  • 1990 - Bill Wyman објавува дека завршува неговиот 17-месечен брак со со моделката Mandy Smith.
  • 1975 - USА No.1 KC & the Sunshine Band 'That's The ay (I Like It)'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје