Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 1995 - Roxette стануваат првите западни музичари по George Michael, кои настапуваат во Пекинг. Пред нив George Michael настапил во 1984 година на Кинеската Нова Година.
  • 1977 - UЅА No.1 Earth Band 'Blinded By The Light'
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1957 - UK No.1 Tab Hunter 'Young Love'
  • 1972 - UЅА No.1 Harry Nilsson 'Without You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје