Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1967 - UK No.1 Scott McKenzie 'San Francisco (Be Sure To Wear Some Flowers In Your Hair)'
  • 1939 - Роден е Billy Henderson од Detroit Spinners.
  • 1969 - Jethro Tull го добиваат единствениот британски бр.1 албум 'Stand Up'.
  • 1980 - UK No.1 Abba 'The Winner Takes It All'
  • 1986 - 250 обожаватели на Gary Numan бараат од BBC Radio 1 во Лондон да отстапат поголем простор од програмата за својата омилена поп ѕвезда.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје