Pink - What About Us


Музички времеплов
  • 1977 - 20 Golden Greats' на Shadows започнува 6-неделен престој на првото место на британската албумска листа.
  • 1977 - UЅА No.1 Earth Band 'Blinded By The Light'
  • 1977 - UK No.1 Leo Sayer 'When I Need You'
  • 1983 - UK No.1 Kajagoogoo 'Too Shy'
  • 1924 - Роден е актерот и пејач Lee Marvin (UK 1970 UK No.1 ‘Wand’rin Star’)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје