Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1996 - На британска ТВ прикажана е снимка со Bjork како пристигнува на аеродром во Тајланд и напаѓа новинарка, така што ја турка на земја и и ја удира главата. Bjork подоцна ќе се извини.
  • 1994 - UK No.1 Mariah Carey 'Without You'
  • 1966 - UЅА No.1 Lou Christie 'Lighnin' Strikes'
  • 1983 - UЅА No.1 Patti Austin & James Ingram 'Baby Come To Me'
  • 1995 - Тапанистот на Motley Crue, Tommy Lee се жени со ѕвездата на серијата „Чувари на плажата“, Pamela Anderson. Невестата на венчавката носела бело бикини.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје