Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1944 - родена е Michelle Phillips од Mamas and Papas.
  • 1970 - Led Zepplin стануваат почесни граѓани на Мемфис.
  • 1968 - Steve Miller во текст за Billboard пишува дека британската рок сцена e на ниско безживотно ниво.
  • 1968 - Pink Floyd објавуваат дека основачот Syd Barrett официјално ја напушта групата. Тој страда од психичка нестабилност поради земањето дрога.
  • 2000 - во Њујорк се одржува концерт во чест на Joni Mitchell.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје