Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1956 - Роден е пејачот, текстописец и актер Chris Isaak (1990 UK No.10 & 1991 USА No.6 'Wicked Game').
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје