Taylor Swift - Look What You Made Me Do


Музички времеплов
  • 1950 Роден е Billy Ocean (1988 USА No.1 & UK No.3 'Get Out Of My Dreams Get Into My Car').
  • 1997 Colonel' Tom Parker, менаџерот и агент на Elvis Presley, загинува на 87 години.
  • 1989 По 6 недели од неговата смрт, Roy Orbison започнува тринеделен престој на првото место на британската албумска листа соколекцијата 'The Legendary Roy Orbison'.
  • 1984 USА No.1 Yes 'Owner Of A Lonely Heart'
  • 2001 UK No.1 Limp Bizkit 'Rollin'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје