Zayn Malik feat. Sia - Dusk Till Dawn


Музички времеплов
  • 1984 - Jerry Lee Lewis се жени по шести пат, сега со 22-годишната Kerrie McCarver.
  • 1947 - роден е Глен Корник басист на групата Jethro Tull, која по првичните успеси ја напушта за да ги формира сопствените Wild Тurkey.
  • 1977 - Joan Baez и Santana одржуваат бесплатен концерт за затворениците од калифорнискиот затвор Soledad.
  • 1942 - родена е Barbra Streisand.
  • 1961 - USA No1 Del Shannon “Runaway” 4 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје