Zayn Malik feat. Sia - Dusk Till Dawn


Музички времеплов
  • 1924 - Роден е американскиот кантри пејач Jim Reeves, прв кантри пејач што успева да се пробие и на поп пазарот.
  • 2000 - UK No.1 Spiller 'Groovejet'
  • 1952 - Роден е Doug Fieger од The Knack (1979 USА No.1 & UK No.6 'My Sharona').
  • 2000 - Craig David започнува двонеделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Born To Do It'.
  • 1946 - Роден е Ralf Hutter од Kraftwerk.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје