Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје