Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1977 - Во Индијанаполис Elvis Presley го има својот последен настап во живо воопшто.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1993 - Jamiroquai започнуваат три неделен престој на првото место на британската албумска листа со 'Emergency On Planet Earth'.
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје