Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1976 - UK No.1 The Real Thing 'You To Me Are Everything'
  • 1976 - Сите членови на Roxy Music објавуваат дека ќе градат одделни кариери најмалку една година.
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје