Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1993 - UK No.1 Gabrielle 'Dreams'
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1940 - Роден е Billy Davis Jr (1977 USА No.1 & UK No.7 'You Don't Have To Be A Star'). Член и на 5th Dimension.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје