Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1982 - USА No.1 Joan Jett & The Blackhearts 'I Love Rock 'n' Roll'
  • 1972 - Роден е Alex Kapranos, вокалист во Franz Ferdinand (во 2004 добитници на Mercury Music Prize за нивниот деби албум).
  • 1991 - Четиригодишниот син на Eric Clapton, Coner, загинува паѓајќи од прозор од 53-от кат на облакодер во Њујорк, додека престојувал кај својата мајка.
  • 1977 - Во портсмаут, Англија, T Rex го имаат последниот концерт во кариерата.
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје