Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1959 - Роден е Richard Drummie од Go West (1985 UK No.5 'We Close Our Eyes').
  • 1976 - Роден е Chester Bennington, вокалист во Linkin Park (2002 USА No.2 & UK No.4 'In The End', 2002 USА No.2 & 2001 UK No.4 албум 'Hybrid Theory').
  • 1977 - Во портсмаут, Англија, T Rex го имаат последниот концерт во кариерата.
  • 1976 - Alice Cooper се жени со 19-годишната Sheryl Goddard.
  • 1961 - USА No.1 Elvis Presley 'Surrender'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје