Плеј листа 23.03.2019


Wonders
Klingande
59
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
39
Lost Frequencies
Like I Love You
5
Thank U Next
Ariana Grande
4
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
8
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
11
Without Me
Halsey
5
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
2
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
1
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
52
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
18
Музички времеплов
  • 1996 - US No.1 Celine Dion 'Because You Loved Me'
  • 1991 - R.E.M. Го добиваат првиот британски бр.1 албум 'Out Of Time', на кој се сингловите 'Losing My Religion' и 'Shiny Happy People.'
  • 1985 - Billy Joel се жени со моделката Christie Brinkley на брод кој плови покрај Статуата на слободата. Ќе се разведат по 10 години.
  • 1972 - Родена е Beverly Knight (2002 UK No. 10 ‘Shoulda Woulda Coulda’).
  • 1964 - Во В.Британија издадена е поетската книга на John Lennon, 'In His Own Write'. Делови од книгата претходно биле објавени во колумната на Lennon, 'Beachcomber'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје