Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1959 - Роден е Richard Drummie од Go West (1985 UK No.5 'We Close Our Eyes').
  • 1969 - John Lennon се жени со Yoko Ono во Гиблартар.
  • 1976 - Status Quo го добиваат третиот британски бр.1 албум 'Blue For You'. Нивната издавачка компанија потпишала договор со Levi Jeans, за во над 6.000 нивни продавницио да се промовира албумот на групата.
  • 1972 - Роден е Alex Kapranos, вокалист во Franz Ferdinand (во 2004 добитници на Mercury Music Prize за нивниот деби албум).
  • 1976 - Alice Cooper се жени со 19-годишната Sheryl Goddard.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје