Нови Синглови

MAROON 5 ft. KENDRICK LAMAR - Don't Wanna Know

Ова не е првата соработка помеѓу Maroon 5 и Kendrick Lamar. Сигурно се сеќавате на заедничката песна од 2013 година, “YOLO”.
Сепак се чини дека се поуспешни во “Don’t Wanna Know”, сингл кој ќе се најде на новиот албум на бендот.

17.10.2016
Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1965 - USА No.1 The Byrds 'Mr Tambourine Man'
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • 1910 - Роден е Tom Parker, менаџерот на Elvis Presley.
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје