Емисии


Моја Антена

Имате проблем со соочувањето со обврските во новиот работен ден? Од понеделник до петок Ана и Тони ви помагаат полесно да ја пребродите дилемата дали да се вратите в кревет или насменао да ги пречекате предизвиците на новиот ден.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 08 до 09 часот
Музички времеплов
  • 1943 - Роден е пејачот и композитор Randy Newman.
  • 1979 - Куќата на Ringo Starr во Лос Анџелес уништена е од пожар.
  • 1992 - UЅА No.1 Whitney Houston 'I Will Always Love You'
  • 2000 - Во лондонската Brixton Academy Madonna го има првиот концерт во В.Британија по повеќе од 7 години. Цената на влезниците достигнувала и до 1.000 фунти.
  • 1968 - Родена е Dawn Robinson од En Vogue. 'My Lovin Never Gonna Get It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје