Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1945 - Роден е Rick Wright, клавијатурист во Pink Floyd. Wish You Were Here
  • 1949 - Роден е Peter Doyle, пејач во New Seekers, познати по хитот 'I'd Like To Teach The World To Sing'.
  • 1954 - Првото интервју со 19-годишниот Elvis Presley е објавено во 'Memphis Press- Scimitar'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје