Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1983 - Culture Club доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Colour By Numbers'.
  • 2003 - Пејачот и тексописец Elliot Smith, некогашен член на Stranger Than Fiction, си извршува самоубиство на 34 годишна возраст.
  • 1988 - USА No.1 Phil Collins 'Groovy Kind Of Love'
  • 1966 - Supremes го добиваат првиот американски бр.1 албум 'The Supremes a Go Go', и од првата позиција ги симнуваат Beatles со 'Revolver'.
  • 1999 - Sinead O'Connor открива дека ќе ја купува црквата од чие католичко сестринство е и самата.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје