Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1977 - UK No.1 Baccara 'Yes Sir, I Can Boogie'
  • 1988 - Филмот на U2, 'Rattle And Hum', добива светска премиера во Даблин.
  • 1990 - Michael Waite од Musical Youth добива 5 години затворска казна поради кражба.
  • 1989 - Басистот на U2, Adam Clayton, е казнет за возење во пијана состојба и над дозволената брзина. На истиот ден во 98-ма и еротската моделка и пејачка, Samantha Fox, уапсена е поради возење во пијана состојба.
  • 1958 - Роден е Simon Le Bon од Duran Duran.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје