Camila Cabello feat. Young Thug - Havana


Музички времеплов
  • 1988 - USА No.1 Phil Collins 'Groovy Kind Of Love'
  • 1968 - Роден е Orville Richard Burrell, попознат како Shaggy (1993 UK No.1 'Oh Carolina', 2001 UK & USА No.1 'It Wasn't Me', 2001 UK & USА No.1 албум 'Hotshot').
  • 1963 - Кантри пејачот Kenny Rogers на 24 години се жени по трети пат, сега со Margo Gladys Anderson.
  • 1983 - Culture Club доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Colour By Numbers'.
  • 1966 - Supremes го добиваат првиот американски бр.1 албум 'The Supremes a Go Go', и од првата позиција ги симнуваат Beatles со 'Revolver'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје