Zayn Malik feat. Sia - Dusk Till Dawn


Музички времеплов
  • 1999 - Sinead O'Connor открива дека ќе ја купува црквата од чие католичко сестринство е и самата.
  • 1988 - USА No.1 Phil Collins 'Groovy Kind Of Love'
  • 1988 - U2 го добиваат четвртиот британски бр.1 албум со двојниот сет и филмски саундтрак 'Rattle And Hum', на кој е нивниот прв британски бр.1 сингл 'Desire'.
  • 1963 - Кантри пејачот Kenny Rogers на 24 години се жени по трети пат, сега со Margo Gladys Anderson.
  • 2000 - All Saints доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Saints & Sinners'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје