Avicii feat. Rita Ora - Lonely Together


Музички времеплов
  • 1955 - Роден е Mick Jones, гитарист и вокалист во The Clash.
  • 1988 - UK No.1 Bros 'I Owe You Nothing'
  • 2000 - Родниот град на Britney Spears најавува отворање музеј во кој ќе бидат изложени платинести плочи и парчиња облека од пејачката.
  • 1982 - Bryan Ferry се жени со Lucy Helmore.
  • 1974 - По 10 години брак Cher се разведува со Sonny Bono.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје