Kideko x Tinie Tempah x Becky G - Dum Dum


Музички времеплов
  • 1981 - USА No.1 Dolly Parton '9 to 5'
  • 1976 - UK No.1 Four Seasons 'December '63 (Oh What A Night)
  • 1987 - UK No.1 Ben E King 'Stand By Me'
  • 1977 - Fleetwood Mac го издаваат албумот 'Rumours', кој ќе се продаде во над 15 милиони копии во светски рамки и ќе помине 31 недела на првото место на американската албумска листа.
  • 1981 - REO Speedwagon доаѓаат на првото место на американската албумска листа со 'Hi Infidelity'. Албумот ќе помине вкупно 15 недели на врвната позиција.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје