Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1967 - Роден е Junior Waite од Musical Youth (1982 UK No.1 'Pass The Dutchie').
  • 1970 - Со настапот во Њукесл, Англија, Grateful Dead го имаат првиот настап надвор од САД.
  • 1998 - USА No.1 Mariah Carey 'My All'
  • 1934 - Роден е Robert Moog, изумителот на синтисајзерот.
  • 1974 - George Harrison го објавува лансирањето на сопствената издавачка куќа 'Dark Horse'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје