Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 B*Witched 'C'est La Vie'
  • 1987 - UK No.1 Whitney Houston 'I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)'.
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1936 - Роден е Levi Stubbs, вокалист во Four Tops (1965 US No.1 'I Can't Help Myself', 1967 UK No.6 'Standing In The Shadows of Love').
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје