Антена 5 Тим

Lefonque

Зоран Георгиев

Ди Џеј

Стил
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 2004 - Avril Lavigne доаѓа на првото место на американската албумска листа со ‘Under My Skin’.
  • 1944 - Роден е Peter Albin од бендот на Janis Joplin.
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје