Calvin Harris and Sam Smith - Promises


Музички времеплов
  • 1999 - Boyzone го добиваат четвртиот британски бр.1 албум 'By Request'
  • 1998 - USА No.1 Brandy & Monica 'The Boy Is Mine'
  • 1987 - USА No.1 Kim Wilde 'You Keep Me Hanging On'
  • 2003 - На 62 години умира клавијатуристот на Animals, Dave Rowberry.
  • 2002 - Од предозираност со дрога на 49 години умира Dee Dee Ramone, гитарист во Ramones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје