Плеј листа 20.09.2017


Tuesday
Burak Yeter ft Danelle Sandoval
12
Round Around
Zouzoul Ectric
3
Subeme La Radio
Enrique & Sean Paul
3
Kings And Queens Of Summer
Matstubs
5
Galway girl
Ed Sheeran
11
Thunder
Imagine Dragons
2
Old Friends (Jonas Blue Remix)
Jasmine Thompson
2
2U
David Guetta feat Justin Bieber
10
Feels
Calvin Harris feat Pharrell Williams, Katy Perry & Big Sean
4
Everything Now
Arcade Fire
15
Sunny Days
Armin Van Buuren feat. Josh Cumbee
6
Wild Thoughts
DJ Khaled feat Rihanna & Bryson Tiller
3
Музички времеплов
  • 1973 - На пат за настап во Луизијана загинува пејачот и текстописец Jim Croce заедно со уште 5-мина сопатници, откако авионот со кој летале удира во дрво. I've Got A Name
  • 1972 - Втор пат за 4 недели Paul и Linda McCartney се уапсени за поседување канабис, сега на нивната шкотска фарма.
  • 1945 - Роден е Sweet Pea Atkinson од Was Not Was. 'Walk The Dinosaur'
  • 1975 - Со настапот во шоуто 'Saturday Night Variety Show', Bay City Rollers за првпат се појавуваат на американска ТВ.
  • 1959 - Родена е Alannah Currie, вокалистката на Thompson Twins. 'Hold Me Now'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје